Poradnik poruszania się po rynku pracy

Vademecum rynku pracy   >  Poradnik poruszania się po rynku pracy

Poradnik poruszania się po rynku pracy

Zasady rządzące rynkiem pracy, sposoby poszukiwanie pracy i wiele innych tematów, które pomogą Państwu przekonać pracodawcę, że szuka dojrzałego pracownika

Po 30-40 latach aktywności zawodowej mają Państwo prawo uważać, że o rynku pracy wiedzą wszystko. W tym rozdziale Vademecum rynku pracy postaramy się Państwa przekonać, że wiedzą Państwo PRAWIE WSZYSTKO, ale jest jeszcze kilka szczegółów, które warto poznać, bo skutecznie pomagają znaleźć nowego pracodawcę.

Chcemy również wskazać, że w obiegu są różne stereotypy dotyczące dojrzałych pracowników i powinni Państwo przygotować się do rozmowy o nich na etapie poszukiwania pracy. Okazuje się bowiem, że druga strona często również nie wie wszystkiego, i umiejętność prezentacji swojej oferty jest bardzo ważna dla doprowadzenia do podpisania umowy.

Eksperci zgodnie twierdzą, że dojrzali pracownicy są doceniani przez pracodawców i stanowią ważny element zespołu. Jeśli jednak zdarzy się, że osoba w wieku okołoemerytalnym wypadnie z rynku pracy, to powrót jest w tej grupie wiekowej niezwykle trudny. A przecież nic się nie zmieniło. To nadal ten sam fachowiec. Ten sam dobry kolega. Ten sam lojalny członek zespołu. Dostrzegliśmy, że umiejętne poruszanie się po rynku pracy jest dla czytelników Vademecum rynku pracy tematem szczególnie ważnym, i dlatego zapraszamy do poznania lub przypomnienia sobie podstawowych praw rządzących tym rynkiem.