Dobre praktyki utrzymania aktywności zawodowej

Vademecum rynku pracy   >  Dobre praktyki utrzymania aktywności zawodowej

Dobre praktyki utrzymania aktywności zawodowej

Podpowiedzi, wskazówki, rady, instrukcje – to wszystko, co przedstawiliśmy Państwu w poprzednich rozdziałach Vademecum rynku pracy, zapewne skutecznie pomoże najpierw w podjęciu decyzji o utrzymaniu aktywności zawodowej, a potem w jej realizacji.

Mamy świadomość, że sytuacja zawodowa, rodzinna i zdrowotna każdego z Państwa jest inna, jedyna, niepowtarzalna. Każdy z Państwa ma inne doświadczenia i inne oczekiwania. To wszystko powoduje, że każdy z Państwa po obraniu swojego kursu na utrzymanie aktywności zawodowej, będzie działał w indywidualnie dobranym tempie i zakresie. Wszystkim życzymy sukcesu i radości z osiągnięcia celu.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że po drodze mogą pojawić się trudności, nowe przeszkody, nieprzewidziane zmiany akcji. W takich sytuacjach łatwo się poddać. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa opisy kilku dobrych praktyk utrzymania aktywności zawodowej.

Przedstawiamy inicjatywy, które sprawiły, że innym się udało. Niech te przykłady utwierdzą Państwa w przekonaniu, że warto spróbować. Wszyscy mamy szansę zaangażować się w pracę, która daje satysfakcję, jest zgodna z naszymi potrzebami i oczekiwaniami oraz stanowi  źródło dodatkowych dochodów. Dojrzały wiek z całą pewnością nie jest powodem do rezygnacji z planu czerpania zadowolenia z aktywności zawodowej.

Trzymamy kciuki za Państwa sukces. Powodzenia!